Najlepšie hodnotenia
Zabezpečte si teraz bezplatný skúšobný prístup Najprv vyskúšajte, potom študujte!
4.92/5.0 (z adresy 386 Dôveryhodné obchody Recenzie )
4.9/5.0
- Recenzie Google
















z adresy €1.890,- | Kurz dištančného vzdelávania
» Naša stránkaVzdelávacie balíky
Flexibilné učenie - naše možnosti učenia sa v rámci kurzu:
Informácie o kurze
Uznané a certifikované
Naši absolventi, partneri a priatelia hovoria
Náš tím vám kedykoľvek rád poradí telefonicky, prostredníctvom chatu alebo osobne
Rozsah vzdelávania
648 E
Úroveň EQF
Školenie je zamerané na Úroveň EQF 4 »
Začiatok kurzu
Okamžite možné
Variant učenia
Vzdelávanie na diaľku
Na rozdiel od tradičného silového tréningu sa pri funkčnom tréningu netrénujú jednotlivé svaly izolovane, ale využíva sa niekoľko svalových skupín súčasne, čím sa trénuje celé telo ako celok . Cieľom je trénovať pohybové vzorce relevantné pre každodenný život, zvyšovať výkonnosť pomocou športovo špecifických cvičení a trénovať odolnosť pohybového aparátu voči zraneniam.
Pri funkčnom tréningu sa vo veľkej miere upúšťa od tradičného silového tréningového vybavenia. Veľká časť tréningu sa vykonáva s váhou vlastného tela, často na nestabilných povrchoch. Predovšetkým je však veľmi dôležité používanie malého funkčného vybavenia , ako sú kettlebelly, bojové laná atď. Dôležitými ťažiskovými bodmi funkčného tréningu sú mobilita, stabilita a rýchlosť .
Naše certifikáty sú platné na celom svete a vydávajú sa v rôznych verziách. Na požiadanie môžete dostať náš certifikát v niekoľkých jazykoch (DE, EN, ES), s informáciami špecifickými pre danú krajinu a s vytlačeným hodnotením alebo bez neho.
Všetky tieto varianty si môžete bezplatne stiahnuť online. Okrem toho dostanete certifikát podľa vlastného výberu vytlačený na špeciálnom papieri s reliéfnou tlačou.
Udeľuje sa nasledovný certifikát (vo viacerých jazykoch DE, EN, ES):
Radi vám pomôžeme telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom chatu. Odpoveď na svoju otázku však môžete nájsť v našich všeobecných FAQ alebo FAQ Functional Master Trainer.
Zoznam modulov a predmetov nájdete po kliknutí na záložku "Obsah kurzu".
Keďže naše školenia sa dajú organizovať veľmi flexibilne, dĺžka trvania kurzu do veľkej miery závisí od vašej vlastnej iniciatívy v oblasti vzdelávania, množstva času, ktorý investujete každý týždeň, a vašich predchádzajúcich znalostí. V závislosti od toho, koľko času môžete investovať a ako rýchlo si osvojíte požadované vedomosti, môžete kurz absolvovať rýchlejšie.
Učte sa vlastným tempom, kedy a kde chcete. Účet akadémie vás sprevádza na počítači, tablete alebo smartfóne a obsahuje všetko, čo na školenie potrebujete.
Môžete si vybrať zo širokej ponuky vzdelávacích videí vo Full HD rozlíšení, v ktorých vás naši špičkoví inštruktori učia obsah školenia. Obsah si môžete prečítať aj v našich skriptách a prezentáciách.
Naše kurzy dištančného vzdelávania vás optimálne pripravia na realizáciu v praxi. Súčasťou sú aj odborné diskusie, ktoré vám ponúkajú možnosť vymeniť si názory s našimi odborníkmi a diskutovať o témach do väčšej hĺbky.
Na ceste k certifikátu sa prepracujete cez rôzne povinné a doplnkové úlohy. Tie pozostávajú napríklad z tréningového denníka alebo z natáčania cvičení, aby ste mohli získané poznatky uplatniť v praxi.
Rozsah vzdelávania
200
Odborné znalosti v oblasti športu
407
Elektronické vzdelávanie | Samoštúdium
6
Výskum literatúry
30
Praktická realizácia
5
Ďalšie úlohy a skúšky
Tento vzdelávací program je ideálny na vzdelávacie voľno. Individuálne posúdenie a schválenie vykonáva príslušná financujúca agentúra. Radi vám poskytneme podrobné informácie o trvaní a postupe pri vzdelávacom voľne. Kontaktujte nás a dohodnite si konzultáciu!
Účasť na prezenčných webových seminároch je pre vzdelávacie voľno povinná a musí byť preukázaná AMS. Účastník je zodpovedný za vyžiadanie potvrdenia o účasti. Potvrdenie o účasti na osobnom webinári sa vydáva počas každého webinára len vtedy, ak o to účastník požiada.
Zobraziť všetky kapitoly predmetov
Školíme najlepších trénerov v oblasti fitness. Našich absolventov podporujeme a poskytujeme im poradenstvo od začiatku až do konca a ešte ďalej.
Funkčná anatómia je základom každého trénera v oblasti športu a zdravia. Tento špecializovaný kurz vám poskytne komplexný pohľad na anatómiu ľudského tela, vďaka čomu získate hlboké znalosti.
Kurz je navrhnutý tak, aby bol čo najživší a najzrozumiteľnejší pomocou rôznych vyučovacích a učebných techník - prispôsobených potrebám fitnes a osobných trénerov.
Cieľom je rozpoznať súvislosti medzi pohybovými sekvenciami a pochopiť najdôležitejšie latinské odborné termíny.
Zobraziť kapitolu
V rámci všeobecnej športovej výživy sa naši účastníci oboznámia so základmi výživy.
Ako základ sa preberá zloženie našej stravy s makro a mikroživinami, ako aj vodná bilancia. S cieľom pochopiť rôzne vzájomné súvislosti sa podrobne rozoberá energetická bilancia.
Okrem toho sa rozoberá vplyv jednotlivých zložiek výživy na ľudský organizmus a ich význam v športe .
Zobraziť kapitolu
Keďže zranenia sú v športe každodennou záležitosťou , je dôležité poznať príčiny a následky najčastejších zranení. Ak dôjde k najhoršiemu, osobný tréner musí vedieť rýchlo a správne reagovať!
Pochopenie rôznych zákonitostí vzniku zranení pomáha aj pri ich prevencii.
Zobraziť kapitolu
V mnohých podnikoch sa podpora zdravia na pracovisku stala obľúbenou metódou na zlepšenie zdravia zamestnancov, prevenciu chorôb a tým aj zlepšenie ich pohody.
Prečo je podpora zdravia na pracovisku taká dôležitá, sa ukazuje v úvode do podpory zdravia na pracovisku, uvádzajú sa výzvy podpory zdravia na pracovisku a diskutuje sa o bežných organizačných ochoreniach.
Účastníci kurzu sa tiež dozvedia o faktoroch úspešnosti podpory zdravia na pracovisku, o prínosoch pre zamestnancov a organizáciu a, samozrejme, o osvedčených postupoch a nástrojoch.
Na tento účel sú predstavené rôzne oblasti činnosti a opatrenia a účastníci kurzu sa dozvedia aj to, ako sa do takýchto spoločností dostať, vypracovať koncepcie a objasniť ďalšie dôležité organizačné záležitosti.
Účastníkom kurzu sa ukážu praktické príklady a budú mať tiež možnosť uplatniť získané poznatky pri práci v skupinách.
Zobraziť kapitolu
Cieľom pracovnej jednotky orientovanej na zákazníka je poskytnúť účastníkom kurzu prehľad o marketingu, aby sa neskôr mohli dobre umiestniť na trhu ako školitelia a uľahčiť im vstup na trh.
Za týmto účelom najprv definujeme, čo je to vlastne marketing a prečo je dôležitý aj pre osobných trénerov.
Okrem toho sa vysvetlia bežné marketingové pojmy, ako sú USP, výhody, positioning atď. a rôzne marketingové modely, ako napríklad vzorec SMART, marketingový mix 4P a iné.
Samozrejme, v tejto časti sa nezabúda ani na komunikáciu medzi trénermi a zákazníkmi. Predstavujú sa rôzne aspekty komunikácie a pravidlá úspešnej komunikácie a uvádzajú sa príklady.
Na konci tejto jednotky by účastníci kurzu mali byť schopní umiestniť seba a svoj výrobok alebo službu na trhu pomocou marketingovej stratégie a úspešne ich predať.
Zobraziť kapitolu
Dobré znalosti fyziológie človeka a súvisiacich funkcií v tele sú nevyhnutným predpokladom pre všetkých trénerov pracujúcich v športovom odvetví, aby mohli svoju prácu vykonávať správne.
Tento kurz vám umožní"pochopiť" vzájomné vzťahy v ľudskom organizme. Cestujte s nami po ľudskom tele a pochopte funkcie organizmu pre svoju novú kariéru v športe.
Predmet skúma zásobovanie svalov energiou, srdcovo-cievny systém a dýchací systém praktickým a vzrušujúcim spôsobom.
Dobré športové vzdelanie sa začína v základe anatómiou a fyziológiou.
Zobraziť kapitolu
Tento kurz pripraví účastníkov na úspešnú komunikáciu so zákazníkmi na všetkých úrovniach. Okrem toho budú účastníci vyzvaní, aby analyzovali svoje vlastné ciele a motívy s cieľom lepšie pochopiť ciele a motívy svojich zákazníkov.
Súčasťou kurzu je aj stanovenie správnych cieľov a správne poskytovanie spätnej väzby !
Účastníkom sa tiež predstaví zvládanie stresu a rôzne stratégie učenia, aby ich mohli uplatniť aj po skončení kurzu.
Zobraziť kapitolu
V prvej časti teórie tréningu sa učia základy tréningu, ako sú zásady tréningu, zásady organizácie tréningu, tréningové metódy a faktory športového výkonu.
Keďže výkonnosť, diagnostika výkonnosti, tréning a súťaženie spolu úzko súvisia, vyučujú sa v rámci predmetu aj zodpovedajúcim spôsobom.
V druhej časti teórie tréningu sa tréning definuje a hodnotí ako komplexný proces činnosti a v súvislosti s plánovaním, realizáciou a hodnotením.
Dôležitou súčasťou teórie tréningu je ešte návrh tréningových plánov, ktorý sa vyučuje v praxi na príkladoch možností návrhu tréningového plánu.
S cieľom prehĺbiť predmet náuka o tréningu pravidelne pozývame špičkových zahraničných lektorov, ako sú Prof. Dr. Paul Haber a Prof. em. Dr.phil. Dr.med. Dr.hc Jürgen Weineck na akadémiu.
V oblasti tréningovej vedy sú okrem iného známi svojimi knihami "Optimálny tréning" (Jürgen Weineck ) a "Fyziológia výkonu" (Paul Haber).
Zobraziť kapitolu
Zobraziť všetky kapitoly predmetov
Tréningová jednotka s telesnou hmotnosťou je rozdelená na teoretickú a praktickú časť.
V teoretickej časti sa účastníci kurzu dozvedia o stabilite jadra a vyrovnaní chrbtice, aby potom mohli v praxi cvičiť a odovzdávať správne, zdraviu prospešné a kĺbom šetrné držanie tela.
V tejto súvislosti sa zdôrazňuje význam chrbtice a správneho držania tela a poukazuje sa na dôsledky nesprávneho nastavenia chrbtice.
Okrem toho sa účastníci kurzu oboznámia s pohybovými vzormi rúk a nôh a osvoja si aj odborné termíny, ako je flexia, extenzia a iné. Súčasťou sú aj informácie o tom, ako komunikovať s klientom o takýchto pohybových vzoroch.
Praktickú časť tejto jednotky tvoria cvičenia na trup, nohy a hornú časť tela. Patria medzi ne mŕtvy ťah, drepy, výpady, príťahy a tlaky. Pri všetkých týchto cvičeniach je uvedený odkaz na východiskovú polohu, správne prevedenie a varianty týchto cvičení a v každom prípade sú uvedené rady a bezpečnostné pokyny.
Zobraziť kapitolu
Úvod do olympijského vzpierania je rozdelený na teoretickú a praktickú časť.
V teoretickej časti sa účastníci kurzu oboznámia s jednotlivými disciplínami(drep a čistý trh) olympijského vzpierania a vykonajú podrobnú analýzu súťaže. Okrem súťažných predpisov a tréningového a súťažného náčinia sem patrí predovšetkým analýza a presné vypracovanie zložitých pohybových sekvencií v disciplínach clean and jerk (drep ) a snatch (švih). Tieto výbušne silné pohyby sa rozčleňujú na jednotlivé pohybové fázy a analyzuje sa činnosť jednotlivých svalov, aby sa pochopil kondične a koordinačne náročný proces. Účastníci sa potom oboznámia s metodickou štruktúrou cvičenia od drepu nad hlavou po snatch a od predného drepu po presun a vytlačenie.
Praktická časť sa začína rozcvičkou zameranou na špecifickú pohyblivosť a aktiváciu rýchlych svalových vlákien, ktoré sú nevyhnutné pre olympijské vzpieranie. Po dokonalej rozcvičke je cieľom pomaly si osvojiť základy techniky premiestňovania a vytláčania prostredníctvom niekoľkých prípravných cvičení. Na záver sa vykoná videoanalýza prevedenia cviku, zhodnotí sa silová krivka a rozoberú sa časté chyby v drepe a čistom drepe.
Zobraziť kapitolu
Jednotka excentrického silového tréningu je veľmi prakticky zameraná. V krátkej úvodnej teoretickej časti sa venujeme excentrickej metóde práce svalov, jej charakteristike a rozdielom v porovnaní s koncentrickou a izometrickou metódou práce. Excentrický tréning možno vykonávať rôznymi spôsobmi v závislosti od cieľa tréningu. Napríklad cielené pomalé excentrické fázy sú veľmi obľúbené pri silových cvičeniach v kulturistike s cieľom zvýšiť svalový rast(pozri tréningovú jednotku HIT). Excentrický tréning sa však používa aj na zlepšenie rýchlostnej sily, pri prevencii zranení a pri rehabilitácii poranení šliach.
V tejto jednotke sa však zameriavame na excentrický tréning maximálnej sily. Ide o špecifickú tréningovú metódu so supramaximálnymi záťažami (>1 opakovacie maximum) pre veľmi pokročilých športovcov. Keďže pri excentrickej kontrakcii je zapojených menej motorických jednotiek (kvôli pasívnemu odporu priečnych mostíkov), pri excentrickej kontrakcii je na aktivované motorické jednotky kladená väčšia mechanická záťaž.
V dôsledku toho môže excentrický tréning vyvolať až 1,3-krát väčšie napätie ako koncentrický tréning, čo vedie k vyššiemu stimulu pre svalové vlákna. Excentrický silový tréning je preto jednou z najlepších metód na zvýšenie úrovne sily u vrcholových športovcov.
V praktickej časti je hlavný dôraz kladený na excentrický tréning základných cvikov drep, mŕtvy ťah a tlak na lavičke a podrobnejšie je vysvetlené a otestované ich prevedenie. V kurze sa tiež vysvetľuje a demonštruje, ako pripraviť športovca na excentrický tréning maximálnej sily a pomaly ho do neho zavádzať.
To znamená, že naši absolventi vedia, aké sú výhody a nevýhody excentrického silového tréningu a predovšetkým ako a pri ktorých cieľových skupinách ho možno efektívne využiť.
Zobraziť kapitolu
Na funkčný tréning je k dispozícii široká škála zariadení, ktoré sa dajú využiť rôznymi spôsobmi. Vybavenie je vždy orientované na ciele klienta. V tejto jednotke sa preto účastníci kurzu oboznámia s veľkou časťou funkčného vybavenia a cvikmi, ktoré k nemu patria, aby sa klient čo najrýchlejšie dostal k svojmu cieľu a aby na základe dôkladnej znalosti vybavenia prijali správne opatrenia.
Ultimate Sandbag
Vrecia Ultimate Sandbag majú mnoho výhod, ktoré sú účastníkom kurzu demonštrované. Ukážu sa im aj základy hmotnosti a veľkosti vreca Ultimate Sandbag.
Okrem toho sa účastníci kurzu naučia základné cviky, ako sú mŕtve ťahy s jednoručkami, hojdacie obedy, haly, tlaky s drepom a mnohé ďalšie, s informáciami o hlavných zdrojoch chýb a variantoch. Cviky sú pre lepšie pochopenie aj názorne ilustrované.
Divoké/bojové laná
Divoké a bojové laná majú veľmi široké využitie a tréning s divokými a bojovými lanami má mnoho výhod, ktoré sú demonštrované v tejto jednotke.
Učia sa základné cviky, ako sú kruh, dvojitá zbraň, vlny, muchy, lietajúca osmička atď. s tipmi na možné zdroje chýb a varianty, ktoré sú ilustrované obrázkami.
Slam ball
Slam ball je tiež obľúbenou súčasťou náčinia vo funkčnom tréningu, pretože má mnoho praktických výhod.
Účastníci kurzu sa naučia základné cvičenia, ako sú hody družstvom, ruské zvraty a hody s nízkym švihom. V tejto súvislosti sa poukáže na zdroje chýb a možné varianty.
Závesný trenažér
Účastníci kurzu sa naučia aj základné cviky na obľúbenom závesnom trenažéri, na jednej strane s odporovým lanom pripnutým na oboch stranách a s dysbalančným odporom. Patrí k nim vysoké veslovanie, tlak na hrudník, drep, sedy ľah a pod. alebo krabia chôdza, príklep a iné. Vysvetlené sú zdroje chýb a varianty, ako aj možnosti sťaženia cvičenia.
Rovnováha
V tejto jednotke sú uvedené výhody tréningu s rovnátkom a základné cviky. Medzi základné cviky patria zdvihy kolena alebo zdvihy jedného kolena, sed do L, výpady na jednej nohe a mnohé ďalšie. Tie sú uvedené aj s možnými variantmi a hlavnými zdrojmi chýb a ilustrované obrázkami.
Zobraziť kapitolu
Funkčná pohyblivosť je základom voľného a neobmedzeného pohybu, ako aj základom funkčnej sily.
V bloku Funkčná mobilita sa účastníci naučia rozdiely medzi klasickým tréningom mobility a tréningom funkčnej mobility a ako ich možno kombinovať a aplikovať v prospech klienta. Naše telo treba vnímať ako trojrozmerný systém, v ktorom je všetko navzájom prepojené. Tento holistický prístup uplatňujeme pri tréningu funkčnej mobility. To znamená, že o mobilite rozhoduje oveľa viac faktorov než len schopnosť natiahnuť svaly . Významnú úlohu pri kvalite pohybu zohráva aj uvedomovanie si tela a celý senzomotorický systém.
V praktickej časti sa prezentujú a vykonávajú rôzne metódy statického a dynamického strečingu, tréningu fascií a mobility . Hlavný dôraz sa kladie na správny prístup a zmysluplnú aplikáciu techník tréningu fascií. Ďalším ťažiskovým bodom je dynamická strečingová metóda PNF strečing, ktorá zlepšuje flexibilitu aj silu v koncových oblastiach mobility.
Celkovo účastníci kurzu získajú možnosť zlepšiť rozsah pohybu a kvalitu pohybu prostredníctvom rôznych opatrení a dokážu ich dlhodobo začleniť do svojich pohybových vzorcov.
Zobraziť kapitolu
V tejto časti sa účastníci kurzu najprv oboznámia s teoretickým úvodom do funkčného silového tréningu a dozvedia sa, čo znamená funkčná sila.
Dozvedia sa tiež, ktoré nástroje sa bežne používajú vo funkčnom tréningu a
základné pohybové vzorce, ako je ťahanie, tlačenie, zdvíhanie atď.
Ukáže sa interdisciplinárny charakter funkčného tréningu a ako správne určiť maximálnu silu.
Taktiež sa objasní, prečo by ste to vôbec mali vedieť.
Následne sú podrobne vysvetlené najdôležitejšie cviky.
Tlak na lavičke alebo bench press
Na začiatku kurzu sa určí, ktoré svaly vykonávajú väčšinu práce a ktoré stabilizátory sa používajú pri tlaku na lavičke.
Účastníci kurzu sa naučia techniku, správny úchop a v tejto súvislosti pojem "samovražedný úchop", ako aj správne držanie lakťov, ramien, hornej časti chrbta a správnu polohu nôh. Pozornosť sa venuje aj dýchaniu.
Vysvetlíme tiež, čo sú to opakovania touch and go a čo znamená asistenčná práca v kontexte bench pressov a aké sú jej varianty.
Veslovanie
Pri veslovaní sú predstavené aj primárne pohybové činitele, t. j. svaly, ktoré vykonávajú hlavnú prácu, a stabilizátory, a je znázornené správne vykonávanie pohybu vrátane komentárov k šírke úchopu. Uvádzajú sa aj varianty veslovania.
Mŕtve ťahy
Úvod do mŕtvych ťahov zahŕňa mechanické základy, ako je stabilita, záťaž a napätie.
Rozoberajú sa a ilustrujú extenzory bedrového a kolenného kĺbu, ktoré sú zaťažované, a svaly, ktoré prispievajú k stabilizácii chrbtice a lopatiek.
Vysvetľuje sa aj východisková poloha a ďalšie dôležité aspekty pred zdvihom. Podrobne sa rozoberá vykonanie pohybu a poukazuje sa na časté chyby. V tejto súvislosti sa tiež vysvetľuje, ako sa im vyhnúť.
Porovnávajú sa najťažšie mŕtve ťahy medzi sebou a účastníci kurzu sa naučia varianty mŕtveho ťahu a asistenčné práce.
Zobraziť kapitolu
Táto téma sa uvádza všeobecnou definíciou toho, čo znamená funkčný tréning, čo možno označiť ako "funkčný" a aké sú osobitné vlastnosti tohto typu tréningu.
Vysvetlené sú aj rôzne úrovne pohybu, svaly, fascie a závesy . Jednotka je potom rozdelená na senzomotorický tréning, silový tréning, funkčný silový tréning a dynamický silový tréning jadra a opory.
Senzomotorickýtréning
Účastníci kurzu sa dozvedia, čo je to senzomotorický tréning, a dostanú vysvetlenie lokálnych stabilizátorov a globálnych svalových štruktúr. Svaly sú tiež klasifikované. Vysvetlia sa aj ciele senzomotorického tréningu a určí sa intenzita zaťaženia takéhoto tréningu. Pojem uzavretý a otvorený kinematický reťazec by po tejto jednotke už nemal byť účastníkom kurzu neznámy.
Silový tréning
Aj tu sa vysvetľuje, čo je vlastne silový tréning ako prostriedok na zvýšenie základnej sily a aké sú ciele silového tréningu. Osobitná pozornosť sa v tejto časti jednotky venuje pojmu ROM a tréningovým princípom tréningu ROM, ako aj jeho významu pre rôzne typy tkanív, kĺbov, chrupavkových štruktúr a svalov. Okrem toho sa účastníci kurzu dozvedia o normách zaťaženia a o tom, ako zlepšiť mobilitu prostredníctvom silového tréningu.
Funkčný silový tréning
V rámci funkčného tréningu alebo tréningu vo svalových reťazcoch sú prezentované základy a princípy návrhu tréningu, a to aj na príkladoch. Podrobne sa rozoberá situácia zaťaženia, riziko zranenia, strata výkonnosti a metodické prístupy k tréningu vo fázach s podporou jednej nohy. Uvádzajú sa aj rôzne svalové reťazce, ako napríklad mediálny, laterálny alebo ventrálny, a demonštrujú sa praktické a metodické cvičenia.
Podmienený rozvoj sily jadra
V tejto časti bloku sa venuje osobitná pozornosť koncepcii prerušovaného tréningu a spôsobu jeho praktického využitia. Okrem toho sa odkazuje aj na oblasť výkonnosti pri prerušovanom tréningu.
Dynamický tréning jadra a sily jadra
Posledná časť tejto jednotky sa zaoberá teoretickými a anatomickými princípmi tréningu jadra a sily jadra a rozoberá fungovanie svalov. Nasledujú početné príklady excentrického tréningu.
Zobraziť kapitolu
Zobraziť kapitolu
Svaly jadra majú v podstate dve úlohy. Po prvé, chránia telo pred vonkajšími vplyvmi a po druhé, sú centrom rozvoja a prenosu sily pre končatiny.
Všetci potrebujeme silu jadra pre vzpriamené držanie tela a pre každodenné činnosti. Pre športovcov, ktorí idú na hranicu svojich fyzických možností, je jadro stabilným podporným korzetom, ktorý poskytuje silu končatinám a zohráva kľúčovú úlohu pri prevencii zranení.
V jednotke funkčného posilňovania jadra a opory sa účastníci dozvedia, prečo nie je veľmi prospešné trénovať brušné svaly izolovane, ale prečo je za stabilné jadro zodpovedná súhra mnohých svalov .
Bohužiaľ, mnohým ľuďom chýba potrebná stabilita a kontrola jadra, čo môže viesť k problémom v každodennom živote a pri športe. To sa týka aj mnohých amatérskych športovcov, ktorí sa mylne domnievajú, že majú dobrú stabilitu jadra. V skutočnosti však centrálny nervový systém zohráva hlavnú úlohu pri udržiavaní stabilného trupu prostredníctvom koordinovaného ovládania svalov trupu.
V praktickej časti je predstavená batéria testov na určenie silových schopností jadra a metodická štruktúra cvičení od začiatočníckeho až po športovo špecifický tréning sily jadra.
Zobraziť kapitolu
Zdravie a kondícia sú čoraz viac otázkou času. Mnoho ľudí prestane cvičiť po krátkom čase alebo nezačne cvičiť vôbec, pričom mnohí sa ospravedlňujú nedostatkom času.
Dôležitá je však pravidelnosť v tréningu!
Práve preto je HIT alebo vysoko intenzívny tréning riešením problému s časom. Účastníci kurzu sa dozvedia, čo je HIT tréning a kde sa primárne využíva.
HIT pôvodne pochádza z kulturistiky a je to tréningová metóda na veľmi efektívny tréning svalov s výrazne zníženým časovým výdajom. Základným princípom je veľmi pomalé vykonávanie pohybov so špeciálnym dôrazom na excentrickú fázu, a to zvyčajne len v priebehu 1 až maximálne 2 sérií.
Jednotka tiež porovnáva tréning HIT s inými tréningovými metódami a vysvetľuje výhody a nevýhody z hľadiska prevedenia, budovania svalov a zvyšovania sily. Ďalej je vysvetlená štruktúra HIT pre rôzne cieľové skupiny, ako aj ďalšie techniky intenzity pre dobre trénovaných jedincov na optimalizáciu tréningového stimulu.
V praktickej časti účastníci naplánujú vysokointenzívny tréning a vklĺznu do úlohy trénera, kde si precvičia inštruovanie, motivovanie a korigovanie, a do úlohy športovca, aby sami získali skúsenosti s vysokointenzívnym tréningom. Vďaka tejto jednotke sa účastníci naučia ďalšiu špeciálnu tréningovú metódu na nastavenie nových podnetov a ako ich môžu využiť v praxi s rôznymi cieľovými skupinami.
Zobraziť kapitolu
Oddelenie plyometrie a agility sa zameriava na špeciálne formy tréningu, ktorých cieľom je zlepšiť rýchlosť, reakčnú silu, obratnosť a manévrovateľnosť športovcov. Každý športovec môže mať z tejto oblasti prospech. Tieto tréningové metódy sú dôležité najmä v atletike, hrách, bojových umeniach a lyžovaní. Najznámejším príkladom je tréning sily v skokoch pomocou plyo boxu, ktorý dostal názov podľa tejto formy tréningu. Existujú však aj rôzne spôsoby tréningu reakčnej sily v hornej časti tela.
Táto forma tréningu je založená na cykle naťahovania a skracovania (DVZ ) zrakovo-svalového aparátu. Využíva sa pri ňom strečový reflex a s ním spojená uložená energia s cieľom vytvoriť väčšiu silu pri aktívnej aktivácii svalovo-šľachového komplexu.
Keďže sa namáhajú nielen svaly, ale aj šľachy a väzy , aj tie sa môžu posilniť a následne sa minimalizuje riziko zranenia. Hlavnou prioritou týchto tréningových metód je však zlepšenie výkonu športovca.
Účastníci kurzu sa dozvedia, aké sú presné procesy DVZ a aké štrukturálne požiadavky musia byť splnené pre dobre fungujúcu DVZ. Zároveň dostanú širokú škálu cvičení s metodickou štruktúrou na zvýšenie reakčnej sily a obratnosti.
Zobraziť kapitolu
Základný modul Športové kompetencie je schválený Nemeckým národným centrom pre dištančné vzdelávanie (ZFU) pod číslom: 7324018c. ZFU je ústredným orgánom pre dištančné vzdelávanie v Nemecku a pracuje na základe zákona o ochrane dištančného vzdelávania (FernUSG). Rozhoduje o povolení kurzov dištančného vzdelávania na celoštátnej úrovni s cieľom zaručiť technicky správny a všeobecne profesionálny kurz dištančného vzdelávania.
Ako uznávaná inštitúcia v oblasti vzdelávania dospelých sú naše študijné programy pravidelne hodnotené a uznávané štátnymi inštitúciami a financujúcimi orgánmi. Neustále sa snažíme prekonávať súčasné štandardy kvality, aby sme vám zaručili čo najlepšie vzdelávanie. Presvedčte sa o našich certifikátoch.
V športovej akadémii Flexyfit sú rôzne možnosti financovania tréningových programov. Základom je financovanie zo strany štátu a EÚ, ako aj možnosti súvisiace s daňami.
Radi by sme však upozornili, že o pridelení alebo výške financovania rozhoduje výlučne príslušný financujúci orgán.
Radi vám pomôžeme nájsť vhodný financujúci orgán a zostaviť všetky informácie o kurze, ktoré potrebujete k žiadosti o financovanie. Samotnú žiadosť musíte predložiť financujúcim centrám.
Prehľad najdôležitejších centier financovania nájdete tu.
V závislosti od financujúcej organizácie sa náklady na odbornú prípravu vyplácajú buď priamo po potvrdení žiadosti o financovanie (napr. AMS), alebo sa vám preplatia v plnej výške alebo čiastočne po úspešnom ukončení odbornej prípravy (napr. waff). O spôsobe financovania sa informujte nezávisle od financujúcich organizácií.
Áno, väčšina našich kurzov je vhodná na vzdelávacie voľno.
Ak chcete pokračovať vo vzdelávaní bez toho, aby ste ukončili pracovnú zmluvu, môžete si so zamestnávateľom dohodnúť vzdelávacie voľno. To znamená, že budete uvoľnený zo zamestnania na dobu trvania vzdelávacieho programu.
Naplánujte si s nami vzdelávacie voľno už teraz! Vaše individuálne požiadavky na vzdelávanie s vami radi objasníme na osobnej nezáväznej konzultácii.
Vzdelávacie voľno si môžete vziať maximálne na 1 rok v rámci 4 rokov - k dispozícii sú 3 možnosti:
Je dôležité, aby váš zamestnávateľ súhlasil s čerpaním vzdelávacej dovolenky. Musíte doložiť nami vydané plány vzdelávania v rozsahu 20 hodín týždenne v prípade vzdelávacej dovolenky na plný úväzok alebo aspoň 10 hodín v prípade vzdelávacej dovolenky na čiastočný úväzok.
Musíte pravidelne predkladať dôkazy o priebehu vášho vzdelávania. Napríklad vo forme skúšok alebo potvrdenia o návšteve školy, ktoré od nás dostanete.
Pri funkčnom tréningu sa kladie dôraz na cvičenia bez tradičného posilňovacieho náčinia. Trénuje sa predovšetkým s váhou vlastného tela, často na nestabilných povrchoch. Veľký význam má používanie malého funkčného vybavenia, ako sú kettlebelly, bojové laná atď. V centre funkčného tréningu je mobilita, stabilita a rýchlosť.
Ako funkčný tréner učíte zákazníkov správne vykonávať cviky s malým funkčným vybavením. Najmä pri kettlebelloch hrozí pri nesprávnej manipulácii s nimi zvýšené riziko zranenia, preto je správne prevedenie obzvlášť dôležité. Otázkou pre funkčných trénerov je aj variácia cvičení bez náčinia. Aké sú alternatívy, ak majú zákazníci s cvičením ťažkosti alebo je príliš jednoduché? Tréner vytvára pre svojich klientov aj tréningové plány. Jednou z výhod funkčného tréningu je, že sa dá trénovať niekoľko svalových skupín súčasne. To umožňuje efektívny tréning, ale skrýva v sebe aj riziko preťaženia zákazníka. Dobre premyslený tréningový plán je preto nevyhnutný.
S diplomom z funkčného tréningu môžete pracovať napríklad v športovom klube, a to v oblasti prevencie zranení aj podpory športovcov počas prípravy a počas sezóny.
Môžete tiež ponúkať osobné tréningy a skupinové kurzy. Ak je však vaším cieľom pracovať vo fitnescentre alebo sa starať o klientov v rámci klasického silového tréningu, naše kurzy pre fitnes a osobných trénerov sú lepšou voľbou!
Ďalšou možnosťou je trénovať individuálnych súťažných športovcov s cieľom doviesť ich k novým vrcholovým výkonom prostredníctvom cieleného silového tréningu.
Na našej športovej kariérnej platforme pravidelne zverejňujeme ponuky práce z fitness štúdií. Tam sa môžete priamo uchádzať o pracovné miesta fitness trénera, vedúceho pobočky, inštruktora alebo zamestnanca štúdia.
Na rozdiel od tradičného silového tréningu sa pri funkčnom tréningu netrénujú jednotlivé svaly izolovane, ale využíva sa niekoľko svalových skupín súčasne, čím sa trénuje celé telo ako celok . Cieľom je trénovať pohybové vzorce relevantné pre každodenný život, zvyšovať výkonnosť pomocou športovo špecifických cvičení a trénovať odolnosť pohybového aparátu voči zraneniam.
Pri funkčnom tréningu sa vo veľkej miere upúšťa od tradičného silového tréningového vybavenia. Veľká časť tréningu sa vykonáva s váhou vlastného tela, často na nestabilných povrchoch. Predovšetkým je však veľmi dôležité používanie malého funkčného vybavenia , ako sú kettlebelly, bojové laná atď. Dôležitými ťažiskovými bodmi funkčného tréningu sú mobilita, stabilita a rýchlosť .
Naše certifikáty sú platné na celom svete a vydávajú sa v rôznych verziách. Na požiadanie môžete dostať náš certifikát v niekoľkých jazykoch (DE, EN, ES), s informáciami špecifickými pre danú krajinu a s vytlačeným hodnotením alebo bez neho.
Všetky tieto varianty si môžete bezplatne stiahnuť online. Okrem toho dostanete certifikát podľa vlastného výberu vytlačený na špeciálnom papieri s reliéfnou tlačou.
Udeľuje sa nasledovný certifikát (vo viacerých jazykoch DE, EN, ES):
Radi vám pomôžeme telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom chatu. Odpoveď na svoju otázku však môžete nájsť v našich všeobecných FAQ alebo FAQ Functional Master Trainer.
Zoznam modulov a predmetov nájdete po kliknutí na záložku "Obsah kurzu".
Keďže naše školenia sa dajú organizovať veľmi flexibilne, dĺžka trvania kurzu do veľkej miery závisí od vašej vlastnej iniciatívy v oblasti vzdelávania, množstva času, ktorý investujete každý týždeň, a vašich predchádzajúcich znalostí. V závislosti od toho, koľko času môžete investovať a ako rýchlo si osvojíte požadované vedomosti, môžete kurz absolvovať rýchlejšie.
Učte sa vlastným tempom, kedy a kde chcete. Účet akadémie vás sprevádza na počítači, tablete alebo smartfóne a obsahuje všetko, čo na školenie potrebujete.
Môžete si vybrať zo širokej ponuky vzdelávacích videí vo Full HD rozlíšení, v ktorých vás naši špičkoví inštruktori učia obsah školenia. Obsah si môžete prečítať aj v našich skriptách a prezentáciách.
Naše kurzy dištančného vzdelávania vás optimálne pripravia na realizáciu v praxi. Súčasťou sú aj odborné diskusie, ktoré vám ponúkajú možnosť vymeniť si názory s našimi odborníkmi a diskutovať o témach do väčšej hĺbky.
Na ceste k certifikátu sa prepracujete cez rôzne povinné a doplnkové úlohy. Tie pozostávajú napríklad z tréningového denníka alebo z natáčania cvičení, aby ste mohli získané poznatky uplatniť v praxi.
Rozsah vzdelávania
200
Odborné znalosti v oblasti športu
407
Elektronické vzdelávanie | Samoštúdium
6
Výskum literatúry
30
Praktická realizácia
5
Ďalšie úlohy a skúšky
Tento vzdelávací program je ideálny na vzdelávacie voľno. Individuálne posúdenie a schválenie vykonáva príslušná financujúca agentúra. Radi vám poskytneme podrobné informácie o trvaní a postupe pri vzdelávacom voľne. Kontaktujte nás a dohodnite si konzultáciu!
Účasť na prezenčných webových seminároch je pre vzdelávacie voľno povinná a musí byť preukázaná AMS. Účastník je zodpovedný za vyžiadanie potvrdenia o účasti. Potvrdenie o účasti na osobnom webinári sa vydáva počas každého webinára len vtedy, ak o to účastník požiada.
Zobraziť všetky kapitoly predmetov
Školíme najlepších trénerov v oblasti fitness. Našich absolventov podporujeme a poskytujeme im poradenstvo od začiatku až do konca a ešte ďalej.
Funkčná anatómia je základom každého trénera v oblasti športu a zdravia. Tento špecializovaný kurz vám poskytne komplexný pohľad na anatómiu ľudského tela, vďaka čomu získate hlboké znalosti.
Kurz je navrhnutý tak, aby bol čo najživší a najzrozumiteľnejší pomocou rôznych vyučovacích a učebných techník - prispôsobených potrebám fitnes a osobných trénerov.
Cieľom je rozpoznať súvislosti medzi pohybovými sekvenciami a pochopiť najdôležitejšie latinské odborné termíny.
Zobraziť kapitolu
V rámci všeobecnej športovej výživy sa naši účastníci oboznámia so základmi výživy.
Ako základ sa preberá zloženie našej stravy s makro a mikroživinami, ako aj vodná bilancia. S cieľom pochopiť rôzne vzájomné súvislosti sa podrobne rozoberá energetická bilancia.
Okrem toho sa rozoberá vplyv jednotlivých zložiek výživy na ľudský organizmus a ich význam v športe .
Zobraziť kapitolu
Keďže zranenia sú v športe každodennou záležitosťou , je dôležité poznať príčiny a následky najčastejších zranení. Ak dôjde k najhoršiemu, osobný tréner musí vedieť rýchlo a správne reagovať!
Pochopenie rôznych zákonitostí vzniku zranení pomáha aj pri ich prevencii.
Zobraziť kapitolu
V mnohých podnikoch sa podpora zdravia na pracovisku stala obľúbenou metódou na zlepšenie zdravia zamestnancov, prevenciu chorôb a tým aj zlepšenie ich pohody.
Prečo je podpora zdravia na pracovisku taká dôležitá, sa ukazuje v úvode do podpory zdravia na pracovisku, uvádzajú sa výzvy podpory zdravia na pracovisku a diskutuje sa o bežných organizačných ochoreniach.
Účastníci kurzu sa tiež dozvedia o faktoroch úspešnosti podpory zdravia na pracovisku, o prínosoch pre zamestnancov a organizáciu a, samozrejme, o osvedčených postupoch a nástrojoch.
Na tento účel sú predstavené rôzne oblasti činnosti a opatrenia a účastníci kurzu sa dozvedia aj to, ako sa do takýchto spoločností dostať, vypracovať koncepcie a objasniť ďalšie dôležité organizačné záležitosti.
Účastníkom kurzu sa ukážu praktické príklady a budú mať tiež možnosť uplatniť získané poznatky pri práci v skupinách.
Zobraziť kapitolu
Cieľom pracovnej jednotky orientovanej na zákazníka je poskytnúť účastníkom kurzu prehľad o marketingu, aby sa neskôr mohli dobre umiestniť na trhu ako školitelia a uľahčiť im vstup na trh.
Za týmto účelom najprv definujeme, čo je to vlastne marketing a prečo je dôležitý aj pre osobných trénerov.
Okrem toho sa vysvetlia bežné marketingové pojmy, ako sú USP, výhody, positioning atď. a rôzne marketingové modely, ako napríklad vzorec SMART, marketingový mix 4P a iné.
Samozrejme, v tejto časti sa nezabúda ani na komunikáciu medzi trénermi a zákazníkmi. Predstavujú sa rôzne aspekty komunikácie a pravidlá úspešnej komunikácie a uvádzajú sa príklady.
Na konci tejto jednotky by účastníci kurzu mali byť schopní umiestniť seba a svoj výrobok alebo službu na trhu pomocou marketingovej stratégie a úspešne ich predať.
Zobraziť kapitolu
Dobré znalosti fyziológie človeka a súvisiacich funkcií v tele sú nevyhnutným predpokladom pre všetkých trénerov pracujúcich v športovom odvetví, aby mohli svoju prácu vykonávať správne.
Tento kurz vám umožní"pochopiť" vzájomné vzťahy v ľudskom organizme. Cestujte s nami po ľudskom tele a pochopte funkcie organizmu pre svoju novú kariéru v športe.
Predmet skúma zásobovanie svalov energiou, srdcovo-cievny systém a dýchací systém praktickým a vzrušujúcim spôsobom.
Dobré športové vzdelanie sa začína v základe anatómiou a fyziológiou.
Zobraziť kapitolu
Tento kurz pripraví účastníkov na úspešnú komunikáciu so zákazníkmi na všetkých úrovniach. Okrem toho budú účastníci vyzvaní, aby analyzovali svoje vlastné ciele a motívy s cieľom lepšie pochopiť ciele a motívy svojich zákazníkov.
Súčasťou kurzu je aj stanovenie správnych cieľov a správne poskytovanie spätnej väzby !
Účastníkom sa tiež predstaví zvládanie stresu a rôzne stratégie učenia, aby ich mohli uplatniť aj po skončení kurzu.
Zobraziť kapitolu
V prvej časti teórie tréningu sa učia základy tréningu, ako sú zásady tréningu, zásady organizácie tréningu, tréningové metódy a faktory športového výkonu.
Keďže výkonnosť, diagnostika výkonnosti, tréning a súťaženie spolu úzko súvisia, vyučujú sa v rámci predmetu aj zodpovedajúcim spôsobom.
V druhej časti teórie tréningu sa tréning definuje a hodnotí ako komplexný proces činnosti a v súvislosti s plánovaním, realizáciou a hodnotením.
Dôležitou súčasťou teórie tréningu je ešte návrh tréningových plánov, ktorý sa vyučuje v praxi na príkladoch možností návrhu tréningového plánu.
S cieľom prehĺbiť predmet náuka o tréningu pravidelne pozývame špičkových zahraničných lektorov, ako sú Prof. Dr. Paul Haber a Prof. em. Dr.phil. Dr.med. Dr.hc Jürgen Weineck na akadémiu.
V oblasti tréningovej vedy sú okrem iného známi svojimi knihami "Optimálny tréning" (Jürgen Weineck ) a "Fyziológia výkonu" (Paul Haber).
Zobraziť kapitolu
Zobraziť všetky kapitoly predmetov
Tréningová jednotka s telesnou hmotnosťou je rozdelená na teoretickú a praktickú časť.
V teoretickej časti sa účastníci kurzu dozvedia o stabilite jadra a vyrovnaní chrbtice, aby potom mohli v praxi cvičiť a odovzdávať správne, zdraviu prospešné a kĺbom šetrné držanie tela.
V tejto súvislosti sa zdôrazňuje význam chrbtice a správneho držania tela a poukazuje sa na dôsledky nesprávneho nastavenia chrbtice.
Okrem toho sa účastníci kurzu oboznámia s pohybovými vzormi rúk a nôh a osvoja si aj odborné termíny, ako je flexia, extenzia a iné. Súčasťou sú aj informácie o tom, ako komunikovať s klientom o takýchto pohybových vzoroch.
Praktickú časť tejto jednotky tvoria cvičenia na trup, nohy a hornú časť tela. Patria medzi ne mŕtvy ťah, drepy, výpady, príťahy a tlaky. Pri všetkých týchto cvičeniach je uvedený odkaz na východiskovú polohu, správne prevedenie a varianty týchto cvičení a v každom prípade sú uvedené rady a bezpečnostné pokyny.
Zobraziť kapitolu
Úvod do olympijského vzpierania je rozdelený na teoretickú a praktickú časť.
V teoretickej časti sa účastníci kurzu oboznámia s jednotlivými disciplínami(drep a čistý trh) olympijského vzpierania a vykonajú podrobnú analýzu súťaže. Okrem súťažných predpisov a tréningového a súťažného náčinia sem patrí predovšetkým analýza a presné vypracovanie zložitých pohybových sekvencií v disciplínach clean and jerk (drep ) a snatch (švih). Tieto výbušne silné pohyby sa rozčleňujú na jednotlivé pohybové fázy a analyzuje sa činnosť jednotlivých svalov, aby sa pochopil kondične a koordinačne náročný proces. Účastníci sa potom oboznámia s metodickou štruktúrou cvičenia od drepu nad hlavou po snatch a od predného drepu po presun a vytlačenie.
Praktická časť sa začína rozcvičkou zameranou na špecifickú pohyblivosť a aktiváciu rýchlych svalových vlákien, ktoré sú nevyhnutné pre olympijské vzpieranie. Po dokonalej rozcvičke je cieľom pomaly si osvojiť základy techniky premiestňovania a vytláčania prostredníctvom niekoľkých prípravných cvičení. Na záver sa vykoná videoanalýza prevedenia cviku, zhodnotí sa silová krivka a rozoberú sa časté chyby v drepe a čistom drepe.
Zobraziť kapitolu
Jednotka excentrického silového tréningu je veľmi prakticky zameraná. V krátkej úvodnej teoretickej časti sa venujeme excentrickej metóde práce svalov, jej charakteristike a rozdielom v porovnaní s koncentrickou a izometrickou metódou práce. Excentrický tréning možno vykonávať rôznymi spôsobmi v závislosti od cieľa tréningu. Napríklad cielené pomalé excentrické fázy sú veľmi obľúbené pri silových cvičeniach v kulturistike s cieľom zvýšiť svalový rast(pozri tréningovú jednotku HIT). Excentrický tréning sa však používa aj na zlepšenie rýchlostnej sily, pri prevencii zranení a pri rehabilitácii poranení šliach.
V tejto jednotke sa však zameriavame na excentrický tréning maximálnej sily. Ide o špecifickú tréningovú metódu so supramaximálnymi záťažami (>1 opakovacie maximum) pre veľmi pokročilých športovcov. Keďže pri excentrickej kontrakcii je zapojených menej motorických jednotiek (kvôli pasívnemu odporu priečnych mostíkov), pri excentrickej kontrakcii je na aktivované motorické jednotky kladená väčšia mechanická záťaž.
V dôsledku toho môže excentrický tréning vyvolať až 1,3-krát väčšie napätie ako koncentrický tréning, čo vedie k vyššiemu stimulu pre svalové vlákna. Excentrický silový tréning je preto jednou z najlepších metód na zvýšenie úrovne sily u vrcholových športovcov.
V praktickej časti je hlavný dôraz kladený na excentrický tréning základných cvikov drep, mŕtvy ťah a tlak na lavičke a podrobnejšie je vysvetlené a otestované ich prevedenie. V kurze sa tiež vysvetľuje a demonštruje, ako pripraviť športovca na excentrický tréning maximálnej sily a pomaly ho do neho zavádzať.
To znamená, že naši absolventi vedia, aké sú výhody a nevýhody excentrického silového tréningu a predovšetkým ako a pri ktorých cieľových skupinách ho možno efektívne využiť.
Zobraziť kapitolu
Na funkčný tréning je k dispozícii široká škála zariadení, ktoré sa dajú využiť rôznymi spôsobmi. Vybavenie je vždy orientované na ciele klienta. V tejto jednotke sa preto účastníci kurzu oboznámia s veľkou časťou funkčného vybavenia a cvikmi, ktoré k nemu patria, aby sa klient čo najrýchlejšie dostal k svojmu cieľu a aby na základe dôkladnej znalosti vybavenia prijali správne opatrenia.
Ultimate Sandbag
Vrecia Ultimate Sandbag majú mnoho výhod, ktoré sú účastníkom kurzu demonštrované. Ukážu sa im aj základy hmotnosti a veľkosti vreca Ultimate Sandbag.
Okrem toho sa účastníci kurzu naučia základné cviky, ako sú mŕtve ťahy s jednoručkami, hojdacie obedy, haly, tlaky s drepom a mnohé ďalšie, s informáciami o hlavných zdrojoch chýb a variantoch. Cviky sú pre lepšie pochopenie aj názorne ilustrované.
Divoké/bojové laná
Divoké a bojové laná majú veľmi široké využitie a tréning s divokými a bojovými lanami má mnoho výhod, ktoré sú demonštrované v tejto jednotke.
Učia sa základné cviky, ako sú kruh, dvojitá zbraň, vlny, muchy, lietajúca osmička atď. s tipmi na možné zdroje chýb a varianty, ktoré sú ilustrované obrázkami.
Slam ball
Slam ball je tiež obľúbenou súčasťou náčinia vo funkčnom tréningu, pretože má mnoho praktických výhod.
Účastníci kurzu sa naučia základné cvičenia, ako sú hody družstvom, ruské zvraty a hody s nízkym švihom. V tejto súvislosti sa poukáže na zdroje chýb a možné varianty.
Závesný trenažér
Účastníci kurzu sa naučia aj základné cviky na obľúbenom závesnom trenažéri, na jednej strane s odporovým lanom pripnutým na oboch stranách a s dysbalančným odporom. Patrí k nim vysoké veslovanie, tlak na hrudník, drep, sedy ľah a pod. alebo krabia chôdza, príklep a iné. Vysvetlené sú zdroje chýb a varianty, ako aj možnosti sťaženia cvičenia.
Rovnováha
V tejto jednotke sú uvedené výhody tréningu s rovnátkom a základné cviky. Medzi základné cviky patria zdvihy kolena alebo zdvihy jedného kolena, sed do L, výpady na jednej nohe a mnohé ďalšie. Tie sú uvedené aj s možnými variantmi a hlavnými zdrojmi chýb a ilustrované obrázkami.
Zobraziť kapitolu
Funkčná pohyblivosť je základom voľného a neobmedzeného pohybu, ako aj základom funkčnej sily.
V bloku Funkčná mobilita sa účastníci naučia rozdiely medzi klasickým tréningom mobility a tréningom funkčnej mobility a ako ich možno kombinovať a aplikovať v prospech klienta. Naše telo treba vnímať ako trojrozmerný systém, v ktorom je všetko navzájom prepojené. Tento holistický prístup uplatňujeme pri tréningu funkčnej mobility. To znamená, že o mobilite rozhoduje oveľa viac faktorov než len schopnosť natiahnuť svaly . Významnú úlohu pri kvalite pohybu zohráva aj uvedomovanie si tela a celý senzomotorický systém.
V praktickej časti sa prezentujú a vykonávajú rôzne metódy statického a dynamického strečingu, tréningu fascií a mobility . Hlavný dôraz sa kladie na správny prístup a zmysluplnú aplikáciu techník tréningu fascií. Ďalším ťažiskovým bodom je dynamická strečingová metóda PNF strečing, ktorá zlepšuje flexibilitu aj silu v koncových oblastiach mobility.
Celkovo účastníci kurzu získajú možnosť zlepšiť rozsah pohybu a kvalitu pohybu prostredníctvom rôznych opatrení a dokážu ich dlhodobo začleniť do svojich pohybových vzorcov.
Zobraziť kapitolu
V tejto časti sa účastníci kurzu najprv oboznámia s teoretickým úvodom do funkčného silového tréningu a dozvedia sa, čo znamená funkčná sila.
Dozvedia sa tiež, ktoré nástroje sa bežne používajú vo funkčnom tréningu a
základné pohybové vzorce, ako je ťahanie, tlačenie, zdvíhanie atď.
Ukáže sa interdisciplinárny charakter funkčného tréningu a ako správne určiť maximálnu silu.
Taktiež sa objasní, prečo by ste to vôbec mali vedieť.
Následne sú podrobne vysvetlené najdôležitejšie cviky.
Tlak na lavičke alebo bench press
Na začiatku kurzu sa určí, ktoré svaly vykonávajú väčšinu práce a ktoré stabilizátory sa používajú pri tlaku na lavičke.
Účastníci kurzu sa naučia techniku, správny úchop a v tejto súvislosti pojem "samovražedný úchop", ako aj správne držanie lakťov, ramien, hornej časti chrbta a správnu polohu nôh. Pozornosť sa venuje aj dýchaniu.
Vysvetlíme tiež, čo sú to opakovania touch and go a čo znamená asistenčná práca v kontexte bench pressov a aké sú jej varianty.
Veslovanie
Pri veslovaní sú predstavené aj primárne pohybové činitele, t. j. svaly, ktoré vykonávajú hlavnú prácu, a stabilizátory, a je znázornené správne vykonávanie pohybu vrátane komentárov k šírke úchopu. Uvádzajú sa aj varianty veslovania.
Mŕtve ťahy
Úvod do mŕtvych ťahov zahŕňa mechanické základy, ako je stabilita, záťaž a napätie.
Rozoberajú sa a ilustrujú extenzory bedrového a kolenného kĺbu, ktoré sú zaťažované, a svaly, ktoré prispievajú k stabilizácii chrbtice a lopatiek.
Vysvetľuje sa aj východisková poloha a ďalšie dôležité aspekty pred zdvihom. Podrobne sa rozoberá vykonanie pohybu a poukazuje sa na časté chyby. V tejto súvislosti sa tiež vysvetľuje, ako sa im vyhnúť.
Porovnávajú sa najťažšie mŕtve ťahy medzi sebou a účastníci kurzu sa naučia varianty mŕtveho ťahu a asistenčné práce.
Zobraziť kapitolu
Táto téma sa uvádza všeobecnou definíciou toho, čo znamená funkčný tréning, čo možno označiť ako "funkčný" a aké sú osobitné vlastnosti tohto typu tréningu.
Vysvetlené sú aj rôzne úrovne pohybu, svaly, fascie a závesy . Jednotka je potom rozdelená na senzomotorický tréning, silový tréning, funkčný silový tréning a dynamický silový tréning jadra a opory.
Senzomotorickýtréning
Účastníci kurzu sa dozvedia, čo je to senzomotorický tréning, a dostanú vysvetlenie lokálnych stabilizátorov a globálnych svalových štruktúr. Svaly sú tiež klasifikované. Vysvetlia sa aj ciele senzomotorického tréningu a určí sa intenzita zaťaženia takéhoto tréningu. Pojem uzavretý a otvorený kinematický reťazec by po tejto jednotke už nemal byť účastníkom kurzu neznámy.
Silový tréning
Aj tu sa vysvetľuje, čo je vlastne silový tréning ako prostriedok na zvýšenie základnej sily a aké sú ciele silového tréningu. Osobitná pozornosť sa v tejto časti jednotky venuje pojmu ROM a tréningovým princípom tréningu ROM, ako aj jeho významu pre rôzne typy tkanív, kĺbov, chrupavkových štruktúr a svalov. Okrem toho sa účastníci kurzu dozvedia o normách zaťaženia a o tom, ako zlepšiť mobilitu prostredníctvom silového tréningu.
Funkčný silový tréning
V rámci funkčného tréningu alebo tréningu vo svalových reťazcoch sú prezentované základy a princípy návrhu tréningu, a to aj na príkladoch. Podrobne sa rozoberá situácia zaťaženia, riziko zranenia, strata výkonnosti a metodické prístupy k tréningu vo fázach s podporou jednej nohy. Uvádzajú sa aj rôzne svalové reťazce, ako napríklad mediálny, laterálny alebo ventrálny, a demonštrujú sa praktické a metodické cvičenia.
Podmienený rozvoj sily jadra
V tejto časti bloku sa venuje osobitná pozornosť koncepcii prerušovaného tréningu a spôsobu jeho praktického využitia. Okrem toho sa odkazuje aj na oblasť výkonnosti pri prerušovanom tréningu.
Dynamický tréning jadra a sily jadra
Posledná časť tejto jednotky sa zaoberá teoretickými a anatomickými princípmi tréningu jadra a sily jadra a rozoberá fungovanie svalov. Nasledujú početné príklady excentrického tréningu.
Zobraziť kapitolu
Zobraziť kapitolu
Svaly jadra majú v podstate dve úlohy. Po prvé, chránia telo pred vonkajšími vplyvmi a po druhé, sú centrom rozvoja a prenosu sily pre končatiny.
Všetci potrebujeme silu jadra pre vzpriamené držanie tela a pre každodenné činnosti. Pre športovcov, ktorí idú na hranicu svojich fyzických možností, je jadro stabilným podporným korzetom, ktorý poskytuje silu končatinám a zohráva kľúčovú úlohu pri prevencii zranení.
V jednotke funkčného posilňovania jadra a opory sa účastníci dozvedia, prečo nie je veľmi prospešné trénovať brušné svaly izolovane, ale prečo je za stabilné jadro zodpovedná súhra mnohých svalov .
Bohužiaľ, mnohým ľuďom chýba potrebná stabilita a kontrola jadra, čo môže viesť k problémom v každodennom živote a pri športe. To sa týka aj mnohých amatérskych športovcov, ktorí sa mylne domnievajú, že majú dobrú stabilitu jadra. V skutočnosti však centrálny nervový systém zohráva hlavnú úlohu pri udržiavaní stabilného trupu prostredníctvom koordinovaného ovládania svalov trupu.
V praktickej časti je predstavená batéria testov na určenie silových schopností jadra a metodická štruktúra cvičení od začiatočníckeho až po športovo špecifický tréning sily jadra.
Zobraziť kapitolu
Zdravie a kondícia sú čoraz viac otázkou času. Mnoho ľudí prestane cvičiť po krátkom čase alebo nezačne cvičiť vôbec, pričom mnohí sa ospravedlňujú nedostatkom času.
Dôležitá je však pravidelnosť v tréningu!
Práve preto je HIT alebo vysoko intenzívny tréning riešením problému s časom. Účastníci kurzu sa dozvedia, čo je HIT tréning a kde sa primárne využíva.
HIT pôvodne pochádza z kulturistiky a je to tréningová metóda na veľmi efektívny tréning svalov s výrazne zníženým časovým výdajom. Základným princípom je veľmi pomalé vykonávanie pohybov so špeciálnym dôrazom na excentrickú fázu, a to zvyčajne len v priebehu 1 až maximálne 2 sérií.
Jednotka tiež porovnáva tréning HIT s inými tréningovými metódami a vysvetľuje výhody a nevýhody z hľadiska prevedenia, budovania svalov a zvyšovania sily. Ďalej je vysvetlená štruktúra HIT pre rôzne cieľové skupiny, ako aj ďalšie techniky intenzity pre dobre trénovaných jedincov na optimalizáciu tréningového stimulu.
V praktickej časti účastníci naplánujú vysokointenzívny tréning a vklĺznu do úlohy trénera, kde si precvičia inštruovanie, motivovanie a korigovanie, a do úlohy športovca, aby sami získali skúsenosti s vysokointenzívnym tréningom. Vďaka tejto jednotke sa účastníci naučia ďalšiu špeciálnu tréningovú metódu na nastavenie nových podnetov a ako ich môžu využiť v praxi s rôznymi cieľovými skupinami.
Zobraziť kapitolu
Oddelenie plyometrie a agility sa zameriava na špeciálne formy tréningu, ktorých cieľom je zlepšiť rýchlosť, reakčnú silu, obratnosť a manévrovateľnosť športovcov. Každý športovec môže mať z tejto oblasti prospech. Tieto tréningové metódy sú dôležité najmä v atletike, hrách, bojových umeniach a lyžovaní. Najznámejším príkladom je tréning sily v skokoch pomocou plyo boxu, ktorý dostal názov podľa tejto formy tréningu. Existujú však aj rôzne spôsoby tréningu reakčnej sily v hornej časti tela.
Táto forma tréningu je založená na cykle naťahovania a skracovania (DVZ ) zrakovo-svalového aparátu. Využíva sa pri ňom strečový reflex a s ním spojená uložená energia s cieľom vytvoriť väčšiu silu pri aktívnej aktivácii svalovo-šľachového komplexu.
Keďže sa namáhajú nielen svaly, ale aj šľachy a väzy , aj tie sa môžu posilniť a následne sa minimalizuje riziko zranenia. Hlavnou prioritou týchto tréningových metód je však zlepšenie výkonu športovca.
Účastníci kurzu sa dozvedia, aké sú presné procesy DVZ a aké štrukturálne požiadavky musia byť splnené pre dobre fungujúcu DVZ. Zároveň dostanú širokú škálu cvičení s metodickou štruktúrou na zvýšenie reakčnej sily a obratnosti.
Zobraziť kapitolu
Základný modul Športové kompetencie je schválený Nemeckým národným centrom pre dištančné vzdelávanie (ZFU) pod číslom: 7324018c. ZFU je ústredným orgánom pre dištančné vzdelávanie v Nemecku a pracuje na základe zákona o ochrane dištančného vzdelávania (FernUSG). Rozhoduje o povolení kurzov dištančného vzdelávania na celoštátnej úrovni s cieľom zaručiť technicky správny a všeobecne profesionálny kurz dištančného vzdelávania.
Ako uznávaná inštitúcia v oblasti vzdelávania dospelých sú naše študijné programy pravidelne hodnotené a uznávané štátnymi inštitúciami a financujúcimi orgánmi. Neustále sa snažíme prekonávať súčasné štandardy kvality, aby sme vám zaručili čo najlepšie vzdelávanie. Presvedčte sa o našich certifikátoch.
V športovej akadémii Flexyfit sú rôzne možnosti financovania tréningových programov. Základom je financovanie zo strany štátu a EÚ, ako aj možnosti súvisiace s daňami.
Radi by sme však upozornili, že o pridelení alebo výške financovania rozhoduje výlučne príslušný financujúci orgán.
Radi vám pomôžeme nájsť vhodný financujúci orgán a zostaviť všetky informácie o kurze, ktoré potrebujete k žiadosti o financovanie. Samotnú žiadosť musíte predložiť financujúcim centrám.
Prehľad najdôležitejších centier financovania nájdete tu.
V závislosti od financujúcej organizácie sa náklady na odbornú prípravu vyplácajú buď priamo po potvrdení žiadosti o financovanie (napr. AMS), alebo sa vám preplatia v plnej výške alebo čiastočne po úspešnom ukončení odbornej prípravy (napr. waff). O spôsobe financovania sa informujte nezávisle od financujúcich organizácií.
Áno, väčšina našich kurzov je vhodná na vzdelávacie voľno.
Ak chcete pokračovať vo vzdelávaní bez toho, aby ste ukončili pracovnú zmluvu, môžete si so zamestnávateľom dohodnúť vzdelávacie voľno. To znamená, že budete uvoľnený zo zamestnania na dobu trvania vzdelávacieho programu.
Naplánujte si s nami vzdelávacie voľno už teraz! Vaše individuálne požiadavky na vzdelávanie s vami radi objasníme na osobnej nezáväznej konzultácii.
Vzdelávacie voľno si môžete vziať maximálne na 1 rok v rámci 4 rokov - k dispozícii sú 3 možnosti:
Je dôležité, aby váš zamestnávateľ súhlasil s čerpaním vzdelávacej dovolenky. Musíte doložiť nami vydané plány vzdelávania v rozsahu 20 hodín týždenne v prípade vzdelávacej dovolenky na plný úväzok alebo aspoň 10 hodín v prípade vzdelávacej dovolenky na čiastočný úväzok.
Musíte pravidelne predkladať dôkazy o priebehu vášho vzdelávania. Napríklad vo forme skúšok alebo potvrdenia o návšteve školy, ktoré od nás dostanete.
Pri funkčnom tréningu sa kladie dôraz na cvičenia bez tradičného posilňovacieho náčinia. Trénuje sa predovšetkým s váhou vlastného tela, často na nestabilných povrchoch. Veľký význam má používanie malého funkčného vybavenia, ako sú kettlebelly, bojové laná atď. V centre funkčného tréningu je mobilita, stabilita a rýchlosť.
Ako funkčný tréner učíte zákazníkov správne vykonávať cviky s malým funkčným vybavením. Najmä pri kettlebelloch hrozí pri nesprávnej manipulácii s nimi zvýšené riziko zranenia, preto je správne prevedenie obzvlášť dôležité. Otázkou pre funkčných trénerov je aj variácia cvičení bez náčinia. Aké sú alternatívy, ak majú zákazníci s cvičením ťažkosti alebo je príliš jednoduché? Tréner vytvára pre svojich klientov aj tréningové plány. Jednou z výhod funkčného tréningu je, že sa dá trénovať niekoľko svalových skupín súčasne. To umožňuje efektívny tréning, ale skrýva v sebe aj riziko preťaženia zákazníka. Dobre premyslený tréningový plán je preto nevyhnutný.
S diplomom z funkčného tréningu môžete pracovať napríklad v športovom klube, a to v oblasti prevencie zranení aj podpory športovcov počas prípravy a počas sezóny.
Môžete tiež ponúkať osobné tréningy a skupinové kurzy. Ak je však vaším cieľom pracovať vo fitnescentre alebo sa starať o klientov v rámci klasického silového tréningu, naše kurzy pre fitnes a osobných trénerov sú lepšou voľbou!
Ďalšou možnosťou je trénovať individuálnych súťažných športovcov s cieľom doviesť ich k novým vrcholovým výkonom prostredníctvom cieleného silového tréningu.
Na našej športovej kariérnej platforme pravidelne zverejňujeme ponuky práce z fitness štúdií. Tam sa môžete priamo uchádzať o pracovné miesta fitness trénera, vedúceho pobočky, inštruktora alebo zamestnanca štúdia.
4.92/5.0 (z adresy 386 Dôveryhodné obchody Recenzie )
Dostupné varianty vzdelávania v rámci tohto školenia
Jazyk výučby
Špecializovaný modul
Športové odborné znalosti (online)
Športová spôsobilosť (prítomnosť)
Športové odborné Full HD vzdelávacie videá
Špecializovaný modul Výučbové videá vo Full HD Funkčný tréner
Špecializovaný modul Full HD vzdelávacie videá pre fitness trénerov
Variant učenia
Metóda učenia
Sluchový a vizuálny typ žiaka
Komunikačný a motorický typ učiaceho sa
Čas na učenie
Skripty a dokumenty vo formáte PDF
Prednášky si môžete rezervovať ako praktické dni
Podpora cez Onlinecampus, e-mail, chat, telefón.
WhatsApp & podpora na mieste
Testovacie skúšky
NADA Rakúsko
Výškový tréning - Prof. DDDr Weineck
Skúška SPK Intermediate Online
Záverečná skúška
Certifikát v DE, EN, SP
Certifikát je platný na celom svete a časovo neobmedzený
Online kampus je k dispozícii pre celý život
Bezplatný demo účet / skúšobný balík
Kópie certifikátov na stiahnutie vo formáte PDF
Certifikáty s overením (QR kód)
Možnosti financovania
Dovolenka na vzdelávanie (AT)
Propagácia pre spoločnosti
Propagácia pre samostatne zárobkovo činné osoby
Poradenstvo v rámci kurzu
Odhad nákladov pre financujúcu agentúru
Umiestnenie na trhu práce
Rozsiahle programy ďalšieho vzdelávania
Absolútne najlepšia cena a rozsah služieb
SK
Online + technická diskusia
Možnosť rezervácie
314
120
online
vizuálne
odporúčané
vhodné
Flexibilné
zverejniteľné
Flexibilný dátum
až do 100 %.
nezáväzné
SK
Kurz skupinovej dochádzky
Možnosť rezervácie
314
zverejniteľné
online/prítomnosť
vizuálne/motorické
Dobre sa hodí
Dobre sa hodí
flexibilné + termíny
zverejniteľné
Flexibilný dátum
až do 100 %.
nezáväzné
DE, EN
Individuálna výučba
obsahujú
314
One2One
vizuálne/motorické
vhodné
odporúčané
individuálne
obsahujú
individuálne
až do 100 %.
nezáväzné
2 weeks ago
Sehr gut organisiertes Team, unkomplizierte Bedienung von Online Unterricht, vielseitiges Informatives Skriptum :) All in all Top !
zverejnené na
2 weeks ago
Ich bin sehr angetan von Flexyfit, immer nette und hilfsbereite Leute. Sehr sympatisch. Vielen Dank, für Eure super Betreuung.
zverejnené na
3 weeks ago
Super Ausbildung und mega nette Leute. Man merkt, wie viel Wert darauf gelegt wird den Kursteilnehmern das nötige Wissen verständlich zu vermitteln. Ich durfte sogar freundlicherweise einen Kurs komplett kostenlos nachholen, nachdem etwas problematische und störende Teilnehmer in meiner Gruppe waren. Ich werde 100%ig in Zukunft noch weitere Kurse bei euch machen, weil das Lernen allen voran dank des freundlichen Personals extremen Spaß macht!
zverejnené na
3 weeks ago
Das gesamte Team von flexyfit ist überaus freundlich, prompt und hilfsbereit. Die Vortragenden sind kompetent und gehen auf die Kursteilnehmer ein. Sämtliche Lernunterlagen wurden übersichtlich und ausreichend detailliert zur Verfügung gestellt. Durch die zusätzlichen Videos ist für jeden Lerntyp etwas dabei. Alles in allem verliefen Ausbildung und Prüfung top. Ich kann flexyfit jedenfalls weiterempfehlen und werde weitere Ausbildungen gerne wieder bei Euch buchen und weiterempfehlen!
zverejnené na
a months ago
Ein super Team - kompetent, freundlich, stets hilfsbereit und unterstützend - hat die praxisnahe Ausbildung hervorragend begleitet. Sehr zu empfehlen! :)
zverejnené na
a months ago
Super Betreuung und umfangreiche Kursinhalte. Sehr zu empfehlen!
zverejnené na
a months ago
Die Ausbildung zum Fitnesstrainer B-Lizenz hat mir dort sehr viel Spaß gemacht. Die gestellten Lehrmaterialien sind super und einwandfrei. Ich habe dort sehr viel neues gelernt und war immer mit Freude an der Sache. Das Team ist super und ist bei Rückfragen immer für einen da!
zverejnené na
a month ago
Das Beste, was mir passieren konnte, ist diese Akademie. Der Zugang zu den Teilnehmern ist hervorragend. Alle Mitarbeiter sind sehr kompetent, sehr professionell und sehr freundlich. Ein Mensch kann so viel lernen, dass es unbeschreiblich gut ist. Ich würde es jedem empfehlen. Als ich in Österreich ankam, war ich auf der Suche nach so etwas und zum Glück habe ich diese Akademie gefunden und mich ohne zu zögern für den Kurs angemeldet. All das, was wir als Gegenleistung bekommen, ist 100-mal mehr wert als das, was wir bezahlen. Unbeschreibliche Erfahrung, unbeschreibliche Menschen, noch einmal und noch 1000 Mal sage ich: Danke für alles, danke für dieses unbeschreibliche Erlebnis. DANKE, DANKE, DANKE <3
zverejnené na
a months ago
Ich konnte im Rahmen meiner Ausbildung bei der Flexyfit Academy sehr viel neues lernen und konnte mich mit meinem ausgewählten Lehrgang einer neuen anspruchsvollen Herausforderung stellen. Die Struktur der Ausbildungen ist sehr verständlich und übersichtlich gestaltet, sodass man ohne Probleme das Fernstudium alleine meistern kann. Bei Fragen, Unklarheiten oder vereinzelten Problemen war das Team der Academy immer schnell zur Seite und man konnte immer eine gemeinsame Lösung finden. Hier und da hätte ich mir noch etwas mehr Praxisbezug gewünscht. Nichtsdestotrotz habe ich mich immer sehr wohl gefühlt, habe tolle Referenten gehabt und mit meinem Abschluss zum Dipl. Medical Sportbetreuer stehen mir nun viele neue Türen offen :)
zverejnené na
2 months ago
Konnte meinen gewählten Lehrgang sehr gut und zügig abschließen. Das Team ist sehr schnell und kukant und man bekommt immer eine gute Lösung angeboten, sollte es Unklarheiten geben. Werde bei Gelegenheit wieder buchen und kann die Akademie empfehlen!
zverejnené na
Filtrovanie podľa variantov učenia
Vyberte si variant učenia alebo zadajte hľadaný text!
38.990 Spokojní účastníci - z adresy Bosna a Hercegovina a 13 ostatné krajiny.